Kaip pasirinkti nuotekų valymo įrenginį?

Sužinokite kaip nuotekų valymo įrenginį pasirinkti atsakingai ir ilgam laikui mūsų paruoštame BioTornado gide.

biotornato valymo irenginys

Kad išsirinkti idealiai jūsų lūkesčius galintį pateisinti gaminį būtų paprasčiau, atkreipkite dėmesį į tam tikrus kriterijus. Vienas svarbiausių – nuotekų valymo įrenginio našumą. Štai, pavyzdžiui, vienbučiam šeimos namui UAB Biotechnologijos grupė sukūrė puikiai tinkantį BNVĮ BioTornado, kuris per parą gali išvalyti net 0,9m3 buitinių nuotekų, arba per valandą į sistemą gali patekti net 420 litrų buitinių nuotekų.

Tačiau ir tai dar ne viskas...

Rinkdamiesi įvertinkite ir:

Matmenys

Ar įrenginys veikiai tyliai

Ar neskleidžia nepageidaujamo kvapo

Ar juo išvalytas nuotekas bus galima išleisti į vandens telkinius, kaupti rezervuare ir skirti antriniam panaudojimui.

Ar Jūsų valymo įrenginys yra vertas savo
kainos? Neapsigaukite pirkdami!

Profesionalai visada užtikrins gerą kainos ir kokybės santykį. Šioje dalyje sužinokite, kaip įvertinti valymo įrenginio kainą. Pateikiame pavyzdį – panagrinėkime populiarųjį „BioTornado“ įrenginį (jo kaina galite sužinote užpildę formą sąmatai gauti šio puslapio apačioje). Šis įrenginys turi daug pranašumų, kurie įrodo kainos vertę. Klientai išskiria šiuos „BioTornado“ privalumus:
patvarus įrenginio korpusas. Konkurentai dažnai siūlo pigesnes alternatyvas, kurių korpusas nėra toks patvarus. Atsižvelgiant į tai, kad valymo įrenginys naudojamas gan sudėtingomis sąlygomis ir jį sunku pasiekti, korpuso kokybė ilgainiui tampa didele problema;
įrenginys nereikalauja per didelės priežiūros. Vienas iš didžiausių „BioTornado“ pliusų yra modernios technologijos, kurios užtikrina, jog „BioTornado“ itin ilgą laiką dirbtų sklandžiai ir kokybiškai. Tuo tarpu įsigijus valymo įrenginius, kurių kaina žemesnė, dažnai prireikia papildomų išlaidų prietaisų priežiūrai.

Pirkdami pigiausias alternatyvas rinkoje, iš tiesų sumokate daugiau. „Biotornado“ tai:

 • itin paprastas montavimas, lyginant su alternatyvomis
 • „BioTornado“ dabartinėje Lietuvos rinkoje yra vienas iš geriausiųjų geriausias nuotekų valytojas. Šis valymo įrenginys kelis kartus viršija nustatytus ES ir Lietuvos standartus
 • valymo įrenginio „BioTornado“ pirkėjai gauna vieną ilgiausių garantijų rinkoje – ji trunka net 10 metų
 • „BioTornado“ geba valyti buitinę chemiją

Apibendrinimui, štai į ką reikia kreipti dėmesį, vertinant valymo įrenginio kainą:

kokybe

Korpuso kokybę

prieziura

Priežiūrą ir priežiūros kaštus

montavimas

Montavimą

laikotarpis

Garantijos laikotarpį

es lr

ES ir LR nustatytų standartų atitikimą bei viršijimą

montavimas

Įrenginio galimybes valyti buitinę chemiją biologiniu būdu

Informacija, kurios Jums prireiks, prieš perkant nuotekų valymo įrenginį

Nuotekų valymo įrenginys turi būti montuojamas netoli gyvenamojo namo. Labai yra svarbu užtikrinti tinkamą įrenginio poziciją tam, kad išvengti teisinių problemų su kaimynais ir kitų sklypų savininkais. Teritorijų planavimo dokumentai dažnai nurodo šią informaciją, tačiau, jeigu jos nėra, rekomenduojama remtis šiais reglamentų patvirtintais atstumų reikalavimais:
 • atstumas nuo namo iki įrenginio – bent 8 metrai
 • atstumas nuo šachtinio šulinio iki įrenginio – bent 15 metrų
 • vandentiekio įvado atstumas nuo valymo įrenginio – bent 7 metrai
 • nuotekų tinklo atstumas nuo šachtinio šulinio – bent 10 metrų
Šie reikalavimai yra nepaprastai svarbūs ne tik dėl vietinės ekosistemos apsaugos, bet ir dėl sklandžios įrenginio veiklos. Jų nesilaikant, kyla rizika sugadinti įrenginį ir Jūsų investicija gali likti bevertė. Jeigu nesate užtikrinti dėl šių išmatavimų, prašykite ekspertų pagalbos – sutaupysite daug bereikalingai išeikvoto laiko ir pinigų.

Nuotekų valymo įrenginio paslėpimas

dangtis
Nuotekų valymo įrenginys, nors ir užkastas po žeme, vis vien gali šiek tiek išsiskirti iš aplinkos dėl savo viršaus. Dažnai tai atrodo kaip šulinio dangtis, tačiau, jeigu jis yra kontrastiškas aplinkinei gamtai, kiemo estetika šiek tiek susigadina. Tam reikia rinktis tokį dangtį, kuris sutaptų ar būtų panašus į Jūsų kieme vyraujančias spalvas. Kiekvienas save gerbiantis gamintojas turėtų pasiūlyti keletą dangčių pasirinkimų.

Nemalonūs įrenginio skleidžiami kvapai

kvapas
Lietuvos įstatymai reikalauja, kad kiekvienas nuotekų valymo įrenginys skleistų kuo mažiau kvapo. Dauguma gamintojų Lietuvos rinkoje stengiasi, kad jų siūlomi gaminiai neskleistų absoliučiai jokių kvapų. Jeigu nupirktas įrenginys skleidžia nemalonų kvapą dirbant – reikalaukite gamintojo ar paslaugų tiekėjo sutvarkyti šią problemą. Toks įstatymo pažeidimas neturėtų būti priimtinas iš gamintojų pusės.

Išvalytų nuotekų drenažas

Išvalytos nuotekos jau yra pakankamai saugios, kad drenažo sistemos pagalba būtų išleidžiamos į gamtą. Nuotekos dažniausiai teka į:
 • tekančio vandens telkinį
 • paviršinio vandens telkinį
 • infiltruojamos gruntą

Koks turėtų būti įtekėjimo į įrenginį gylis?

Maksimalus rekomenduotinas įtekėjimo į nuotekų valymo įrenginį gylis yra maždaug 0,6-1,2m. Šis gylis gali būti reguliuojamas, atsižvelgiant į grunto ir paties sklypo sąlygas. Šiam reguliavimui atlikti reikalingos paslaugų tiekėjų turimos priemonės ir papildomos įrenginio dalys.

Įrenginio priežiūra

Nuotekų valymo įrenginiai turi būti patikimi, tą reglamentuoja teisiniai aktai. Tačiau tam, kad pilnai išpildyti jų ilgaamžiškumo potencialą, užtikrintų sklandų darbą, reikalinga priežiūra. Paslaugų teikėjas atlieka biologinio nuotekų valymo įrenginio priežiūrą: nusiurbiamas dumblo perteklius, išvalomas bei sureguliuojamas įrenginys, atliekami kiti priežiūros darbai. Nerekomenduojame jų atlikti neturint specialios įrangos ir žinių, todėl geriau susisiekti su tokias paslaugas tiekiančiomis įmonėmis.
kvapas

Kada reikia nusiurbti įrenginio dumblą?

irenginio nuotrauka
Tam, kad išsiaiškinti kiek dumblo yra valymo įrenginyje, pirmiausia reikia veikiant orapūtei pasemti iš įrenginio aeracinės kameros apie vieną litrą veikliojo dumblo suspencijos, leisti jai nusistovėti pusę valandos ir išmatuoti nusėdusio dumblo tūrį. Jeigu dumblo kiekis, nusėdęs į dugną, sudaro daugiau, negu 60% viso indo tūrio – metas atlikti dumblo nusiurbimą Jūsų įrenginyje.

Cheminių medžiagų patekimas į įrenginį

chemijos
Nors ir įrenginiai, kaip „BioTornado“ geba tvarkytis su buitine chemija, dauguma pigesnių alternatyvų vis dar yra jautrios buitinei chemijai. Dauguma alternatyvų iš nuotekų valo tik organines medžiagas, tačiau azoto ir fosforo tinkamai nepašalina. Pastaruoju metu, šalinti iš nuotekų azotą ir fosforą yra ypač svarbu, nes šios medžiagos sukelia paviršinio vandens telkinių eutrofikaciją arba gali užteršti gruntinį vandenį.

Riebalų gaudyklės

Naudojant BT gamybinėms nuotekoms valyti, prieš jį gali būti montuojamos riebalų gaudyklės ar kita įranga (nusodintuvai, flotatoriai).

Kodėl Jums reikalingas nuotekų valymo įrenginys?

Nuotekų valymo įrenginys – naudinga ir reikalinga prekė tiems, kurie negali prisijungti prie bendro miesto nuotekų tinklo, kur nuotekos valomos miesto nuotekų valyklose. Tik naudodami nuotekų valymo įrenginį galėsite nukenksminti nuotekas ir jas išleisti į gruntą ar vandens telkinį. Daugiau jokio jaudulio dėl aplinkosaugos ar piniginių kaštų!
iliustracija3
Dabartiniai valymo įrenginiai gali pasiūlyti daug daugiau, negu jų pirmtakai. Rekomenduojame rinktis naujesnį nuotekų įrenginį, jeigu:
 • norite gerokai sumažinti savo ekologinį pėdsaką
 • norite sumažinti savo ūkio elektros kaštus
 • norite efektyvesnio, didesnį našumą turinčio įrenginio
 • norite atsikratyti blogo kvapo, kurį skleidžia senasis įrenginys
 • norite tyliai veikiančio įrenginio.
Modernūs nuotekų valymo įrenginiai, kaip „BioTornado“ akivaizdžiai yra daug pranašesni už senus, tradicinius įrenginius. Nauji sprendimai nuotekų tvarkymui geba išpildyti ir viršyti visus minėtus kriterijus. Nedvejokite ir pakeiskite senąjį valymo įrenginį nauju!

Kokybės garantija Jūsų įrenginiams

Per paskutiniuosius 10-15 metų, Europos Sąjungos šalyse ir Parlamente pradėta kalbėti apie valymo įrenginių svarbą aplinkosaugai. Po kiek laiko buvo priimti bendrieji ES reglamentai, kurie nustatė reikalavimus įrenginių gamintojams. Europos Parlamento dėka, įrenginiai yra daug efektyvesni, ekologiškesni ir pasižymi didesniu našumu, negu pirmtakai. Tam, kad užtikrinti šiuos įrenginių reikalavimus, akredituotos laboratorijos atlieka ilgalaikius (10 mėnesių) testavimus , o po to yra išduodami sertifikatai.
Šis reglamentas kelia aukštus reikalavimus nuotekų valymo įrenginiams. Išskyrėme keletą svarbiausių:
 • kiekvienas įrenginys savo funkciją turi atlikti bent 15 metų
 • visos įrenginio dalys turi būti sandarios, išskyrus nuotekų išleistuvą
 • susidarusios atliekos įrenginyje privalo būti tvarkomos aplinkai švariu būdu
 • įrenginiai turi neskleisti kvapų
Kiekvienas naujos gamybos įrenginys, nesilaikantis šio reglamento nustatytų reikalavimų, negali būti naudojamas Lietuvos bei Europos Sąjungos teritorijoje.

CE ženklinimas

Šis ženklinimas yra reikalingas daugumai masinės prekybos produktų Europoje. Ne išimtis ir valymo įrenginiams. Šis ženklinimas tvirtina, kad prekė yra saugi, efektyvi ir nekenkia aplinkai.
ce zenklas

EN 12566-3 reikalavimai

Šis reglamentas tvirtina, kad, norint savo prekei gauti CE sertifikatą, reikia užsakyti ir atlikti būtinus bandymus akredituotoje laboratorijoje.

Ieškote įrenginio,
galinčio pateisinti
visus šiuos lūkesčius?
BioTornado –
taikliausias jūsų
pasirinkimas.

  Jūsų apskritis


  Koks gyventojų skaičius?


  Ar išvedėte nuotekų vamzdį iš pastato?


  Kur išleisite švarų vandenį?


  Kiek metrų vamzdžio reikės nuo pastato iki nuotekų įrenginio?
  -
  +