Kanalizacijos montavimas – ką reikia žinoti?

Kanalizacija namuose yra viena būtiniausių komunikacijų. Todėl statant ar rekonstruojant namus dažniausiai pradedama būtent nuo kanalizacijos montavimo darbų. Net jei darbus patikėsite patyrusiems specialistams, turite žinoti ir suprasti bent kelis svarbius aspektus, kaip teisingai turi būti atliekamas kanalizacijos montavimas.

 

Vamzdžių nuolydis

Vienas svarbiausių aspektų montuojant kanalizaciją – tinkamas vamzdžių nuolydis. Ir svarbiausia – jis turi būti tinkamas, o ne per mažas ar per didelis. Standartinis nuolydis turi būti 1-2 cm vieno metro atstumui. Pavyzdžiui, jei bus tiesiamas 4 metrų kanalizacijos vamzdis, jo nuolydis turi būti 4-8 cm.

Per mažas nuolydis neleis sklandžiai tekėti nuotėkoms. Tačiau per didelis nuolydis irgi nėra gerai. Jei nuolydis per didelis, tuomet vandens srovė tekėdama aplenks sunkesnius nešvarumus, o šie užsistovės vamzdžiuose ir sudarys kamštį.

Kaip ir vamzdžių nuolydis, svarbios ir vamzdžių alkūnės. Šios neturėtų būti 90 laipsnių kampo, geresnis pasirinkimas yra 45 laipsnių kampas arba kelių tokių sujungimas – kampas tuomet susidaro „švelnesnis“ ir ne toks status, tad jame nepradeda kauptis nešvarumai.

Prijungimas prie nuotekų sistemos

Nepakanka vamzdžius iškloti name, reikia juos prijungti ir prie nuotekų sistemos. Jei nėra galimybės prijungti kanalizacijos prie miesto centrinės nuotekų sistemos, tuomet reikės įsirengti vietinę nuotekų valymo sistemą. Šiais laikais tikrai gausus pasirinkimas nuotekų valymo įrenginių, kaip pavyzdį galima paminėti šiuolaikiškus BioTornado įrenginius.

Valymo įrenginių montavimą geriausia patikėti specialistams iš kurių perkate įrenginį. Taip bus užtikrintas kokybiškas įrengimas ir įrenginys tarnaus taip kaip priklauso.

Tuo tarpu kanalizacijos prijungimas prie valymo įrenginio taip pat svarbus. Prijungimo darbai turi būti vykdomi tuomet, kai smėlis aplink nuotekų valymo įrenginį yra užpiltas iki įvado. Prijungimo vieta numatoma pagal valymo įrenginio specifikaciją, tačiau negali būti aukščiau nei vienas metras iki žemės paviršiaus. Jei kanalizacijos įvadas bus aukščiau, tikėtina, jog šaltuoju metų laiku įvadą pasieks įšalas ir vamzdis užšals.

Ir galiausiai, išvedžiojus vamzdžius bei prijungus prie nuotekų sistemos, lieka tik sujungti visus prietaisus – kriauklę, plautuvę, klozetą, vonią, dušą, skalbyklę ir kitus prietaisus. Darbai nėra sudėtingi, tačiau reikalauja kruopštumo bei planavimo.