Ar valymo įrenginiams reikalingas nuotekų išvežimas?

Vietovėse, kur nėra centrinės nuotekų tvarkymo sistemos anksčiau buvo prieinami tik nuotekų kaupimo rezervuarai, kuriuos reikia reguliariai išsiurbti ir išvežti. Todėl pereinant prie nuotekų valymo įrenginių, kurie vizualiai panašūs į tas pačias kaupimo talpas, natūraliai kyla klausimas – ar valymo įrenginiams reikalingas nuotekų išvežimas? Atsakymas ir taip, ir ne, tad pakalbėkime apie tai plačiau.

Kas yra asenizacija?

Nuotekų išvežimas arba dar kitaip vadinama asenizacija, yra būtinas kuomet nuotekos kaupiamos individualiuose nuotekų kaupimo rezervuaruose, pvz., rezervuaruose, bačkose, šuliniuose, duobėse ir pan. Priklausomai nuo talpos, asenizacija būtina kas kelias savaites ar kas kelis mėnesius. Paprastai tai gana dažnai reikalinga paslauga, todėl namų šeimininkai turi atsakingai planuoti išvežimus, kad nuotekos „neliptų per viršų“, bet ne per dažnai, kad nebūtų siurbiama pustuštis rezervuaras, nes kiekvienas išvežimas kainuoja pakankamai nemažai.

Nuotekų kaupimo rezervuarai ir nuolatinis nuotekų išvežimas yra daugelio namų užmiestyje savininkų realybė. Reikalingas planavimas, rezervuaro stebėjimas, kad nereikėtų riboti savo gyvenimo, jei staiga rezervuaras prisipildytų.

Visgi, siekiant labiau ekologiškų sprendimų ir geresnio nuotekų tvarkymo, siekiama kuo daugiau namų prijungti prie centrinės miestų ar rajonų nuotekų tvarkymo sistemos. Negalintiems to padaryti, rekomenduojama įsirengti nuotekų valymo įrenginius.

Kuo skiriasi nuotekų „bačka“ nuo nuotekų valymo įrenginio?

Nuotekų valymo įrenginiai yra daug pranašesnis įrenginys nei nuotekų kaupimo rezervuaras. Išvalomos nuotekos iki tokio lygio, jog gali būti išleistos į aplinką, sumažinama aplinkos tarša, nes nelieka nesandarių rezervuarų pavojaus. O taip pat namų šeimininkams suteikiama laisvė, nes nereikia taikytis prie nuotekų išvežimo užsakymo.

Nuotekų valymo įrenginys leidžia maksimaliai išvalyti nuotekas ir jas išleisti į gruntinius vandenis. Tad valymo talpoje nesikaupia visos nuotekos, kaip yra senovinėje bačkoje. Valymo įrenginyje lieka tik dumblas, kurį reikia išsiurbti kartą per metus ar du kart per metus priklausomai nuo valymo įrenginio talpos ir apkrovimo.

Taigi, apibendrinant, nors naudojantis nuotekų valymo įrenginiu ir reikalingas dumblo išvežimas, tai nėra nė kiek panašu kainos ir dažnumo prasme į nuotekų išvežimą naudojantis senoviniu rezervuaro metodu. Nadojantis nuotekų valymo įrenginiais tai daug paprasčiau, pigiau ir ekologiškiau.