Nuotekų tvarkymas yra pirmo būtinumo užduotis, kurią reikia išspręsti ir „sustyguoti“ norint gyventi namuose, kurių negalima prijungti prie centrinės nuotekų valymo sistemos. Buitinių nuotekų valymo įrenginiai yra svarbūs įrengimai ne vien tik dėl pačios funkcijos, tačiau ir dėl gyventojų sveikatos.
Kodėl svarbūs kokybiški nuotekų valymo įrenginiai?
Dažniausiai, jei nėra centrinės kanalizacijos, nėra ir vandentiekio. Išeitis yra šulinys ar artezinis gręžinys. Tačiau norint naudoti maisto ruošai šulinio vandenį, būtina užtikrinti, jog į jį nepatektų teršalai. Nuotekos – vieni didžiausių teršalų buityje. Savadarbiai įrenginiai, nefiltruojamos nuotekų duobės, lauko tualetai (su duobe) yra tiesus kelias į dirvožemyje sklindančią taršą, kuri netrunka pasiekti geriamo vandens šaltinį.
Lietuvoje daug metų stebėtas geriamo vandens šuliniuose užterštumas ir rodikliai pradėjo taisytis tik skatinant gyventojus pereiti prie nuotekų valymo įrenginių, draudžiant naudoti lauko tualetus ir griežtai kontroliuojant nuotekų valymo įrenginių sertifikavimo procesus.
Taigi svarbu suprasti, jog kokybiški nuotekų valymo įrenginiai reikalingi ne tik dėl to, kad reikalaujama pagal LR įstatymus, bet tai daug svarbiau dėl sveikatos.
Kaip išsirinkti kokybišką įrenginį?
Jei planuojate įsirengti namus ten, kur jau yra gyvenančių kaimynų, greičiausiai jie jau turi įsirengę kažkokius buitinių nuotekų valymo įrenginius. Susipažinkite su kaimynais, pasiteiraukite jų atsiliepimų apie įrenginius, apie montavimo darbus atlikusias įmones. Kuo daugiau rekomendacijų ar antirekomendacijų išgirsite, tuo bus lengviau apsispręsti priimant galutinį sprendimą.
Jei kiltų pagunda konstruoti įrenginį patiems, geriau to nedarykite. Nors iš pirmo žvilgsnio gal ir atrodo, jog valymo įrenginių konstrukcija paprasta, tačiau realybėje yra daugybė niuansų, kurių nežinote ir kuriuos sunku nukopijuoti. Šiuolaikiniai buitiniai nuotekų valymo įrenginiai praeina griežtus laboratorinius tyrimus, sertifikavimo procesą, užtikrinant, jog produktas yra saugus naudoti ir kokybiškai išvalo nuotekas iki tokio lygio, jog vandenį galima išleisti į atvirus vandens telkinius ar gruntą.
Ir galiausiai, rinkitės reikiamo našumo įrenginį. Didesnis nėra geresnis. Todėl neverta investuoti į didelio našumo įrenginį. Specialistai padės paskaičiuoti kokio našumo įrenginio jums reikia priklausomai nuo šeimos narių, nuolatinių namo gyventojų skaičiaus.