Kas yra drenažinis siurblys?

Kuomet prireikia nusausinti objektą ar teritoriją, pašalinti ar perkelti vandens perviršį, tuomet geriausia priemonė atlikti šią užduotį yra drenažinis siurblys. Drenažinis siurblys yra dažnai pasitelkiamas įvairiems darbams nuosavuose namuose ar pramonėje.

 

Drenažinis siurblys skirtas švariam ar nedaug užterštam vandeniui

Svarbu nemaišyti drenažinių ir fekalinių siurblių. Drenažiniai siurbliai skirti tik švariam ar nedaug užterštam vandeniui perpumpuoti. Paprastai drenažiniai siurbliai buityje pasirenkami šiems darbams:

  • Vandens iš užlietų patalpų išpumpavimui,
  • Baseino vandens išsiurbimui,
  • Vandens iš šulinio „iškėlimui“,
  • Sodo, daržo laistymui,
  • Vandens talpų pildymui.

Paprastai drenažiniai siurbliai skirstomi į skirtus švariam vandeniui ir mažai užterštam vandeniui pumpuoti. Tai dviejų skirtingų specifikacijų drenažiniai siurbliai. Tačiau ir iš kitos pusės žvelgiant, jei naudojate drenažinį siurblį švariam vandeniui, pavyzdžiui, šulinio vandeniui išpumpuoti, jo negalima naudoti užterštam vandeniui, nes bus užterštas pats siurblys ir jo nebebus galima naudoti švariam vandeniui.

 

Kaip skirstomi drenažiniai siurbliai?

Renkantis drenažinį siurblį, svarbu žinoti, jog jie būna skirtingi. Priklausomai nuo pagrindinės užduoties, kurią norite atlikti, jums gali būti reikalingas tam tikras siurblys.

  • Švariam arba mažai užterštam vandeniui

Kaip jau minėjome anksčiau, drenažiniai siurbliai pagal apibrėžimą skirti švariam arba mažai užterštam vandeniui perpumpuoti. Tačiau patys siurbliai yra skirtingi – vieni tinka švariam vandeniui, kiti mažai kietosiomis dalelėmis užterštam vandeniui.

  • Elektrinis arba naudojantis kurą

Elektrinis drenažo siurblys naudojamas patalpose, ten kur jį galima lengvai prijungti prie elektros. Tai dažnai mažesnio galingumo, tačiau nedaug priežiūros reikalaujantis įrenginys.

Dirbant lauke, naudojamas benzininiu ar dyzeliniu varikliu veikiantis drenažo siurblys. Jo dėl smalkių pavojaus naudoti uždarose patalpose negalima. Toks drenažo siurblys naudojamas ten, kur reikia perpumpuoti daugiau vandens, pavyzdžiui, sodo laistymui iš vandens telkinių.

  • Panardinamas ir paviršinis drenažo siurblys

Panardinami drenažo siurbliai gali būti įleisti į tam tikrą vandens gylį, siurblio korpusas yra atsparus vandeniui bei sandarus. Veikia nekeliant triukšmo, gali dirbti ilgą laiką, didelis darbo našumas.

Paviršiniai, priklausomai nuo savo galios, tinka tiek didesniems, tiek mažesniems vandens telkiniams, sugeba paimti vandenį iš mažo gylio, pavyzdžiui, pakrantės.