Kas yra riebalų gaudyklė?

Riebalų gaudyklė, dar vadinama riebalų atskirtuvu ar riebalų separatoriumi, yra specialus įrenginys, kuris atskiria riebalus, aliejus, taukus ir kitas riebias medžiagas iš nuotekų. Tai atskira dalis nuotekų valymo įrenginių, reikalinga tuomet, kai riebalų kiekis patenkantis į nuotekas yra per didelis. Riebalais apibendrintai vadinami augalinės ir gyvulinės kilmės riebiosios medžiagos, kurių tankis yra 0,95 g/cm3 arba mažesnis.

Įprastai, riebalai nesukelia problemų nuotekų valymo įrenginiuose. Biologiniai nuotekų valymo įrenginiai puikiai susitvarko su riebalais. Mikroorganizmai esantys įrenginiuose skaido riebalus, tačiau problema ta, jog skaido lėtai. O riebalai ilgainiui kietėja, dėl to susidaro riebalų plėvelė, riebalai užsilikę vamzdyne gali užkišti siauresnes pratekėjimo vietas. Jie gali ir sutrikdyti nuotekų valymo įrenginių darbą.

Žinoma, namuose, vienos išplautos keptuvės riebalai problemų nesukels. Tačiau vietose, kur riebalų daug – reikia įrengti riebalų gaudyklę.

Kur būtinai reikalinga riebalų gaudyklė?

Ar jums reikalinga riebalų gaudyklė apsprendžia tai kiek riebalų išleidžiate į kanalizaciją. Jei per parą į kanalizaciją patenka daugiau nei 1 kg riebalų, tuomet privaloma įrengti riebalų gaudyklę.

Tuo remiantis riebalų gaudyklės turi būti įrengtas šių sričių įmonėse:

  • Apgyvendinimo įstaigos (viešbučiai, moteliai), teikiančios vietoje gaminamą maistą,
  • Restoranai, kavinės, užkandinės,
  • Maisto perdirbimo gamyklos,
  • Skerdyklos,
  • Mėsos ir dešrų gamyklos,
  • Aliejaus gamyklos,
  • Konditerijos įmonės,
  • Muilo ir kitų higienos prekių gamyklos,
  • Kitos pramonės įmonės ar visuomeninės įstaigos.

Platus riebalų gaudyklių pasirinkimas

Nėra geros ar geresnės riebalų gaudyklės, kurią turėtumėt pasirinkti. Viskas priklauso nuo daugelio sąlygų – koks riebalų kiekis turi būti apdorotas, kokius nuotekų valymo įrenginius naudojate ir pan. Riebalų gaudyklės yra įvairių tipų, dydžių, formų, gaminamos skirtingų gamintojų, suderinamos arba nesuderinamos su nuotekų valymo įrenginiais, pagamintos iš skirtingų medžiagų.

Skirtingos riebalų gaudyklės gali būti montuojamos ir skirtingose vietose. Vienos montuojamos patalpose, pavyzdžiui, po kriaukle (galimas mažo dydžio riebalų gaudyklės), pagalbinėse patalpose, rūsyje. Kitos montuojamos lauke, įkasant į žemę nuošaliau arba šalia nuotekų valymo įrenginių.

Kokie parametrai svarbūs konkrečiai jūsų atveju ir kokias riebalų gaudykles rinktis, visada patars specialistai.