Fekalinis siurblys, dar vadinamas nuotekų siurbliu, yra įrenginys reikalingas perpumpuoti nuotekas į vietinius nuotekų valymo įrenginius. Fekalinis siurblys yra tiesiog privalomas namuose, kurie neprijungti prie centrinių nuotekų šalinimo tinklų ir naudojasi nuotekų valymo įrenginiu.
Fekaliniai siurbliai yra skirti užterštų skysčių (nuotekų) pumpavimui, tačiau turi ir platesnį panaudojimo pritaikymą. Naudojamas kanalizacijos šulinių tuštinimui, nuotekų perpumpavimui į valymo įrenginius iš patalpų esančių žemiau įrenginių, užtvindytų patalpų išsiurbimui, naudojamas pramonėje ir žemės ūkyje.
Jei fekalinis siurblys naudojamas nuotekoms, kuriose esama priemaišų (kietųjų dalelių), galima rinktis siurblį su specialiu smulkintuvu. Taip panaikinama rizika, jog stambesnės atliekos užkiš siauresnius nuotekų trasos vamzdžius.
Pagal ką rinktis fekalinį siurblį?
Specialistai visada patars koks fekalinis siurblys tinkamiausias jūsų atveju. Tačiau jei norite susipažinti su pasiūla patys ir rasti tinkamą sau fekalinį siurblį, atkreipkite dėmesį į žemiau išdėstytus niuansus.
Fekalinio siurblio galia yra vienas pagrindinių parametrų, į kurį reikia atkreipti dėmesį. Kokio galingumo siurblio reikia priklausys nuo to, kokį nuotekų kiekį reikia perpumpuoti. Jei naudojate fekalinį siurblį nuotekoms į nuotekų valymo įrenginį pumpuoti namuose, jums reikės galingesnio, nei, sakykime, sodyboje, kur būnate rečiau ir nuotekų susidaro mažiau (nes sodyboje mažiau skalbiate, nesinaudojate indaplove ir pan.).
Iš kitos pusės, svarbu apsiskaičiuoti fekalinio siurblio našumą ir iškėlimo aukštį ir išsirinkti tokį siurblį, kurio parametrai jūsų atveju tiktų geriausiai. Greitis, per kurį perpumpuojamos nuotekos ir išsiurbiamas reikiamas rezervuaras yra svarbus parametras. Jei perpumpuojamų skysčių kiekis nėra didelis, geriau neieškoti itin galingo, o verčiau žiūrėti į patvarumą ir kokybę.
Fekalinio siurblio priežiūra
Tai nesudėtingas įrenginys, nereikalaujantis ypatingos priežiūros. Tačiau svarbu sekti ar gerai veikia siurblio plūdė. Plūdė atsakinga už siurblio įjungimo-išjungimo ciklų kontrolę. Jei skysčio rezervuare nėra, o plūdė neišjungia fekalinio siurblio, tuomet įrenginiui gresia perkaitimas. Tai viena dažniausiai pasitaikanti siurblio gedimo priežastis.
Dar viena svarbi užduotis siekiant geriausios siurblio priežiūros – reguliariai patikrinti ar siurblys neužsikišęs. Įvairios stambesnės atliekos, gruntas, teršalai gali užkimšti ir taip sugadinti net galingus siurblius.